16 maja 2019      Paweł Gorczakowski      Artykuły

UWAGA!
Uwzlędniając prośby uczestników oraz sygnalizowane nam odmienne procedury finansowe obowiązujące w różnych instytucjach - uprzejmie informujemy, że:

  • Opłata powinna być wniesiona do dnia konferencji lub później - np. w sytuacji możliwości dokonania płatności dopiero po potwierdzeniu swojego udziału w zdarzeniu.
  • Prosimy o przesłanie formularzy zgłoszeniowych do 12. czerwca 2019 r.
  • Faktury zostaną przekazane uczestnikom przy rejestracji w dniu konferencji.

W przyszłym miesiącu, 17. czerwca 2019 r. odbędzie się konferencja pn. „Zagospodarowanie przestrzenne polskich obszarów morskich”, organizowana przez Towarzystwo Urbanistów Polskich Oddział w Szczecinie oraz Zachodniopomorską Okręgową Izbę Architektów, przy współpracy z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym.

Konferencja objęta jest Honorowym Patronatem Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie, który jednocześnie udzielił organizatorom bardzo znaczącego wsparcia.

Zaprezentowany zostanie m.in. stan zaawansowania prac nad planami zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych położonych na obszarze terytorialnej właściwości Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie.

Ramowy program konferencji obejmuje trzy bloki tematyczne:

  • Plany zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich (przykładowe projekty planów, wzajemne relacje rozstrzygnięć planistycznych podejmowanych na wodach morskich i przyległych terenach lądowych gmin nadbrzeżnych)
  • Linia podstawowa – skutki jej wyznaczenia (aspekty istotne dla służb krajowych, samorządowych i inwestorów)
  • Podmorskie dziedzictwo kulturowe (przykłady ciekawych znalezisk, warunki ochrony konserwatorskiej)

Do udziału w konferencji zapraszamy w szczególności urbanistów, architektów przedstawicieli służb samorządowych, a także innych zainteresowanych proponowaną problematyką – ciekawą i ciągle jeszcze mało znaną.

Prosimy o przesłanie wypełnionego i podpisanego formularza do 10. czerwca 2019 r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tradycyjną pocztą:
Towarzystwo Urbanistów Polskich, Odział w Szczecinie,
ul. M. K. Ogińskiego 15,
71-431 SzczecinZagospodarowanie przestrzenne polskich obszarów morskichMetryka informacji

  Utworzono: 16 maja 2019   Poprawiono: 10 czerwiec 2019 Odsłony: 1867