17 marzec 2020      Marcin Plenikowski      Dokumenty marynarzy

KOMUNIKAT – ograniczenia w obsłudze interesantów Wydziału Dokumentów Marynarzy

Z uwagi na szczególną sytuację związaną z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem COVID-19, informujemy, że osobiste załatwianie spraw zostało ograniczone do:

  • odbioru dyplomów i świadectw, jeśli ktoś nie zlecił odesłania dokumentów pocztą.
  • złożenia wniosku o wydanie książeczki żeglarskiej i jej odbioru.
  • potwierdzania wyciągów pływania za zgodność z zapisami w książeczce żeglarskiej dla potrzeb zewnętrznych instytucji.

Pozostałe sprawy można załatwić drogą elektroniczną lub pocztową.

Kasa w budynku Kapitanatu Portu Szczecin jest czynna w godzinach od 8.00 do 13.00, prosimy o dokonywanie płatności za dokumenty przelewem.

Płatności w kasach Urzędu można dokonywać wyłącznie w formie bezgotówkowej przez terminale płatnicze.

Wnioski o wydanie i odnowienie dokumentów kwalifikacyjnych marynarzy, wymagające przedłożenia wyciągów pływania oraz oryginałów innych dokumentów, takich jak świadectwa zdrowia, zaświadczenia o ukończeniu szkoleń, zaświadczenia o rozliczeniu książek praktyk itp. mogą być składane w postaci elektronicznej, pod warunkiem przesłania skanów lub kopii wymaganych dokumentów wraz ze stosownym oświadczeniem. W takich przypadkach opłatę należy uiścić przelewem na konto Urzędu. W przypadku dokumentów ze zdjęciem, do wniosku składanego elektronicznie należy dołączyć plik zawierający kolorową fotografię o wymiarach co najmniej 492x633 pikseli i wielkości nieprzekraczającej 2,5 MB w formacie: jpg, bmp, tiff lub png.

Analogiczny tryb postępowania stosuje się też do dokumentów papierowych przesyłanych pocztą.

Gotowy dokument zostanie odesłany na wskazany adres na terenie Polski poleconym priorytetem bezpłatnie lub przesyłką kurierską (Pocztex) na koszt adresata.

Uwaga: wniosek, wyciąg pływania, oświadczenie i zgodę na wysyłkę dokumentów należy własnoręcznie podpisać, zeskanować i przesłać wraz z resztą wymaganych skanów dokumentów - poprzez platformę ePUAP (Skrzynka ePUAP: /Urzmorszc/SkrytkaESP) - mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ODNOWIENIE DYPLOMU – ZŁOŻENIE WNIOSKU DROGĄ ELEKTRONICZNĄ

Potrzebne dokumenty:

Adresy do wysyłki:

  • poprzez platformę ePUAP (Skrzynka ePUAP: /Urzmorszc/SkrytkaESP)
  • mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Inne formularze, cennik, nr konta oraz dane telefoniczne i adresowe Wydziału Dokumentów Marynarzy są dostępne w zakładce dokumenty marynarzy.Metryka informacji

  Utworzono: 17 marzec 2020   Poprawiono: 24 marzec 2020 Odsłony: 4414