W najbliższy weekend, w Gdyni, odbędzie się druga runda ekstraklasy, w ramach Polskiej Ligi Żeglarskiej. Po rozegranej tydzień temu inauguracyjnej rundzie w Sopocie na czele jest Olsztyński Klub Żeglarski, przed Legią Warszawa i Jeziorakiem Yacht Club.

Rywalizacja w Gdyni potrwa dwa dni, rozpocznie się w sobotę, o godz. 10:00. Zakończenie wyścigów jest planowane na niedzielę, ok. godz. 15:30. Rozegranych zostanie 30 wyścigów blisko brzegu, widocznych dla publiczności, na brzegu natomiast planowane są liczne atrakcje dla dzieci. Regaty będą transmitowane na żywo. Relacje z wody będą dostępne na profilu FB Polskiej Ligi Żeglarskiej:https://www.facebook.com/LigaZeglarska/, wszystkie informacje i linki będzie też można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi: www.ligazeglarska.pl.

Organizatorami NostriMaris Polskiej Ligi Żeglarskiej są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego (Polish Match Tour), przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego i GSC Yachting z Sopotu. Partnerem głównym regat jest NostriMaris - zespół działań informacyjno-promocyjnych projektu pod nazwą „Budowa dwóch wielozadaniowych jednostek pływających”, realizowanego przez Urząd Morski w Szczecinie w ramach POIiŚ 2014-2020.


 Regaty NostriMaris w Gdyni  Regaty NostriMaris w Gdyni  Regaty NostriMaris w Gdyni